Dlaczego zdrowi mężczyźni nie powinni zażywać środków na potencję?

Zaburzenia potencji

Zaburzenia potencji, to problem, który dotyka dziś ogromną grupę mężczyzn. Nie jest już tak, że problem ten mają tylko panowie w wieku senioralnym. Nie każdy problem z erekcją jest zaburzeniem potencji. O zaburzeniu takim mówimy wówczas, gdy erekcja szwankuje przez co najmniej kilka tygodni. Z problemem z potencją mamy do czynienia wówczas, gdy większość prób współżycia kończy się niepowodzeniem ze względu na brak lub bardzo słabą erekcję. Sporadyczny brak erekcji nie jest problemem. Mężczyzna może czuć się słabiej i być w słabszej kondycji seksualnej. Przewlekłe zaburzenia potencji nie mijają, a wręcz nasilają się. Praktycznie uniemożliwiają one kontynuowanie życia seksualnego. Partnerzy muszą coś zrobić. Ukrywanie problemu niczego nie rozwiąże i może zaburzyć relacje w parze.

Środki na potencję

Środki na potencję (takie jak kamagra) przeznaczone są tylko dla mężczyzn mających zaburzenia erekcji o charakterze przewlekłym. Wszystkie one zawierają substancje czynne nie obojętne dla organizmu. Substancje te noszą różne nazwy, ale działają podobnie. Na przykład kamagra http://viagra.edu.pl/kamagra.html zawiera sildenafil, który poprawia ukrwienie prącia w trakcie stosunku. Istotą erekcji jest napływ krwi do jamistych ciał, z których składa się prącie. Sterczący, twardy i duży penis, to tak naprawdę prącie z rozkurczonymi i wypełnionymi krwią ciałami jamistymi. Tabletki na potencję zażywa się doustnie tuż przed współżyciem. Działają po kilkudziesięciu minutach, a efekt działania trwa kilka godzin.

Dlaczego zdrowi mężczyźni nie powinni zażywać środków na potencję?

Środki na potencję (na przykład kamagra) nie powinny być zażywane przez zdrowych mężczyzn, bo ich organizm tego nie potrzebuje. Sam radzi sobie z erekcją i chemiczne wspomaganie nie pomaga, a może szkodzić. Zdrowy mężczyzna zażywający środki na potencję szkodzi swojej wątrobie, układowi krążenia i sercu. Gdy erekcja przebiega prawidłowo, przyjęty środek może sprawić, że dojdzie do nadmiernej, bolesnej i stale utrzymującej się erekcji. To z kolei może skończyć się koniecznością zasięgnięcia porady specjalisty lub nawet wizytą i pobytem w szpitalu.